Ev temizliği, tüm hanımların en çok önem verdikleri, özen gösterdikleri konulardan biridir. “Ev nasıl temizlenir, ev nasıl temiz tutulur?” sorusu kadınlar tarafından cevabı en çok merak edilen sorular arasında yer alır.

Ancak ev temizlemek her zaman çok kolay bir iş değildir. Ev temizliği püf noktaları ile uzun zaman alan detaylı bir iştir. Çalışan kadınlar ev temizleme için uzun zaman ayıramazlar. Çalışan yada çalışmayan kadınlar da her ne kadar evde temizlik yapsalar da detaylı ve profesyonel ev temizliği yapamayabilirler. Temizlik yapacağınız ya da yaptıracağınız zaman aklınıza ilk gelen sorunun “ev temizliğine nereden başlanmalı?” sorusunun olması gayet doğaldır. Dadya Temizlik olarak adım adım ev temizliği ile düzenli bir program izlemektedir.

Ev temizliğinde kullanılan deterjanların seçimi de sağlık ve hijyen açısından son derece önemlidir. Deterjanların temizlik sırasında birbirine karıştırılarak kullanılması oldukça tehlikeli olabilir. Bu nedenle temizlikte kullanılan deterjanların seçimini doğru yapmalı ve her alana uygun ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Mutfakta, banyoda ya da toz almada uygun deterjanları kullanmalıyız. Rutin ev temizliğinde önce zeminlerin süpürülmesi ve kırıntılardan, tozlardan arındırılması gerekir.

Pencerelerin, camların silinmesi, toz alınması günlük ev temizliğinde yapılması gerekenler arasında yer alıyor. Mutfak, banyo, tuvalet gibi yerler ise detaylı ve düzenli temizlik isteyen alanlardır. Günlük ev temizliğinin püf noktaları arasında düzenli olarak temizlemek yer alır. Ne kadar düzenli ve belirli aralıklarla ev temizletme yaptırırsanız ya da temizlerseniz o denli evinizde düzen ve hijyen hakim olacaktır.